életrajz

Barkó Laura- LALO

Családi kép (2022)
Családi kép (2022)

Siklóson, 1994. május 14-én láttam meg a napvilágot, szüleim 9 gyermeke közül nyolcadikként. Hálás vagyok a Jóistennek, hogy édesanyám és édesapám fontosnak tartotta a zenei nevelést, ezért minden testvérem s jómagam is, óvodás korunktól kezdve zenei oktatásban részesültünk a helyi zeneiskolában. 

Bodnár László "Bajszi"-val (2009)
Bodnár László "Bajszi"-val (2009)

A néptánc és a népzene is folyamatosan jelen volt a mindennapjaimban. Nehéz is leírni számszerűsítve, hogy mennyi ideig táncoltam Siklóson, Bodnár László, "Bajszi" által vezetett táncegyüttesekben. (Pelikán, Kármentő Ének- és Táncműhely, Dola) Hálás vagyok Neki, hogy odaadó munkájával megerősítette bennem a népzene és a néptánc szeretetét.

A népdaléneklést 2001-ben kezdtem el a siklósi Szent Imre Katolikus Általános Iskola falai között, Gyenese Ágnes tanárnő segítségével. Neki köszönhetem, hogy először városi, majd megyei minősítéseken vehettem részt. Hálás vagyok Neki, hogy elindított ezen a csodálatos úton.

dr. Pappné Blaskó Éva
dr. Pappné Blaskó Éva

2006-ban nyitottam a népzene világa felé, ezért Pécsett kezdtem el különórákat venni, immáron a népdaléneklésre koncentrálva dr. Pappné Blaskó Évánál. A népdalok szövege már akkor is elragadott, de Éva néni megmutatta nem csak a vidám dalok tréfás hangulatát, hanem a népénekek misztikus világát és a keserves dallamok sokszínű, gazdag jelentését. Ő már nincs közöttünk, de emléke bennem él, igazi pedagógus lelkére mindig emlékezni fogok. Neki köszönhetem, hogy az országos népdaléneklési versenyeken, minősítéseken arany és kiemelt arany értékeléssel tudtam szerepelni, de ami még fontosabb, hogy az Ő biztatására választottam az előadóművészi pályát minden nehézség ellenére.

Fábri- Ivánovics Tünde
Fábri- Ivánovics Tünde

2009-ben gimnazista lettem a szegedi Karolina Általános Iskola és Gimnáziumban, ezért Szegedre költöztem. Itt Fábri-Ivánovics Tünde vett szárnyai alá és ösztönzött arra, hogy később felvételizzek a Liszt Ferenc Zeneakadémia Népi ének tanszakára. Köszönöm Neki végtelen türelmét és kedves bátorítását. 

Koltay Gáborral (2017)
Koltay Gáborral (2017)

Az egyetemi tanulmányaimmal párhuzamosan megismerkedtem a színházi világgal. 2016-ban és 2018-ban volt szerencsém együtt dolgozni Koltay Gáborral és Koltay Gergellyel az Itt élned, halnod kell és a Trianon című rockoperában. Óriási élmény és megtiszteltetés volt olyan emberekkel együtt színpadra lépni, mint Vikidál Gyula, Deák-Bill Gyula, Varga Miklós, Vadkerti Imre, Makrai Pál, Kalapács József, Varga Klári, Kósa Zsolt és még sorolhatnám. Hálás vagyok minden együtt megélt percért. 2017-ben előadóművészi diplomát szereztem a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen, Népi ének tanszakon. Ezt követően kipróbáltam magam népdalénekesként, moderátorként, rendezvény szervezőként, projekt managerként, ingatlanközvetítőként, de a hosszútávú elköteleződés még hiányzott. Egy kisebb színházi társulattal dolgoztam együtt, ahol megtaláltam azt a közönséget, akik a legjobban motiválnak. A gyerekeket. Eközben megalapítottam zenekaromat, a L'Aura Band-et, amit később, sajnos a szakmai továbbfejlődés hiánya miatt fel kellett oszlatnom, de több projektben is részt vettem, mint zenei rendező, dal- és dalszövegíró, s természetesen mint énekes.

Trianon Rockopera  (2018)
Trianon Rockopera (2018)

Hosszú évek tapasztalata és kísérletezése után 2020-ban megalapítottam saját színházi társulatom, /Lara Mesék Társulat/ ahol most is alkotói munka zajlik, és amennyiben a Covid 19 járvány engedi, járjuk az országot saját meséimmel, dalaimmal. Óvodákban, művelődési házakban, fesztiválokon és egyéb rendezvényeken is mesélve oktatjuk a gyermekeket, ezzel is segítve a pedagógusok mindennapi munkáját.

Emellett a felnőtt közönséget is szeretem bevonni a saját világomba. 2020-ban megszületett önálló estem, ahol kortárs és klasszikus költők, írók művei és saját szerzeményeim csendülnek fel. 2021-ben újabb zenei projektbe kezdtem bele, kiváló zenésztársaimmal, a címe: " Ő az én BORátom"- boros,zenei kalandozás.


Aktív éveim kezdetén lánykori nevemen, Szentgyörgyváry Lauraként (szlkmc) ismertek, de 2022-ben felvettem férjem nevét és Barkó Lauraként, (Lalo) folytatom művészi, alkotói munkám.

Jelenleg a zenei, színházi, tanári és zeneterapeuta munkáim mellett a családommal telnek a mindennapjaim. 

Szeretettel üdvözöllek honlapomon.

Lalo